testovanie odolnosti kybernetickej bezpečnosti
Naše služby

Penetračné testovanie
Kľúčom k účinnému penetračnému testu nie je len jednoducho identifikovať slabé stránky; je dôležité preskúmať tieto slabé stránky, aby ste pochopili skutočné riziko hrozby.
Web Application Test, Mobile Application Assessment, API Penetration Test, Source Code Review, Thick Client Test
Kontrola konfigurácie cloudu, Kontrola konfigurácie brány firewall, Kontrola konfigurácie hostiteľa
Test externej infraštruktúry, test internej infraštruktúry, test infraštruktúry VPN, test bezdrôtovej infraštruktúry, hodnotenie VDI Breakout Assessment, kontrola zneužiteľných zariadení.
Test zariadenií / firmvérov
Kto môže mať prospech z Penetračného testovania?
Každá organizácia, bez ohľadu na jej činnosť, veľkosť alebo vyspelosť, bude mať jednoznačný prospech z lepšieho pochopenia hrozieb a zraniteľností, ktorým je vystavená.
Tento druh testu je obzvlášť odporúčaný a cenný vždy, keď sa vyskytnú akékoľvek významné zmeny v systémoch organizácie, čím sa zabezpečí dôkladné posúdenie a dokonca aj skorá fáza nápravy.
Penetračné testovanie sa tiež dôrazne odporúča pravidelne ako prostriedok strategického, holistického hodnotenia a zlepšovania bezpečnostného programu organizácie. Najdôležitejšie bezpečnostné predpisy, ako sú DORA alebo NIS2, zahŕňajú penetračné testovanie ako povinnú a opakujúcu sa požiadavku.
- Testovanie konkrétneho produktu (web, aplikácia, zariadenie...) predtým, ako bude online.
- Odhaľovanie zneužiteľných zraniteľností v externých systémoch (ako je e-mail alebo VPN), ktoré zamestnanci používajú pri práci na diaľku.
- Posúdenie zmien v konfiguráciách riadenia, ako sú nové pravidlá pre firewall.
- Auditovanie ovládacích prvkov v konkrétnych prostrediach prostredníctvom recenzií mobilných zariadení, kontrol zostavovania a kontroly konfigurácie systému, ako je napríklad nasadenie IOT.
- Hľadanie a podávanie správ o zraniteľnostiach s cieľom riadiť správu záplat.


Simulácia útokov
Skutočná hodnota simulácie cieleného útoku pramení z jej prijatia myšlienky „predpokladajte útok". To umožňuje posúdiť efektívnosť organizácie a jej pripravenosť na samotný útok.
- Nepýtajte sa, či sa môžu dostať do vašich systémov, ale ako to urobia.
- Vytvorte sofistikované cielené útoky z reálneho sveta, aby ste zhodnotili efektívnosť vašich bezpečnostných kontrol a schopnosti detekcie a reakcie.
- Priznajme si to, absolútna bezpečnosť neexistuje. A keby aj áno, ako dlho by to trvalo? Dni? Možno aj hodiny? Predpokladaný postoj k útokom znamená, že organizácie už nemôžu ašpirovať na jednorazový, úplne zelený kontrolný zoznam. A tu prichádza na rad simulácia protivníka.
- Simulácia nepriaznivého útoku je pokročilé cvičenie, ktoré zahŕňa nielen systémy organizácie, ale aj ľudí, procesy a postupy. To v konečnom dôsledku poskytuje reálny pohľad na jeho odolnosť voči sofistikovaným útokom – neobmedzujúcim sa na systematické testovanie bezpečnostných kontrol – a na riziko, že útočníci získajú prístup k kritickým systémom otganizácie alebo jej aktívam.
Kto môže mať prospech zo Simulácie útokov?
Pre vyspelé organizácie s dobre zavedenými bezpečnostnými kontrolami
Tieto cvičenia pomáhajú vylepšiť a overiť účinnosť ich ochrany a zároveň získať lepšie celkové pochopenie toho, kde sa nachádzajú z hľadiska odolnosti voči bezpečnosti.
Pre organizácie štartujúce nové systémy
Tieto simulácie zvýrazňujú kritické medzery a uprednostňujú najúčinnejšie vylepšenia zabezpečenia, čo slúži ako plán na budovanie silnejšej obrany v priebehu času.
